صفحه اصلی » اخبار و مقالات » انواع روغن موتور

قیمت روغن سیم بکسل آسانسور

قیمت روغن سیم بکسل آسانسور بستگی نوع و کیفیت آن دارد. روغن های مختلفی در بازار موجود است که هر کدام دارای قیمت های متفاوتی هستند.

کارایی بهتر با روغن کاری سیم بکسل آسانسور :

سیم بکسل ها برای این که کارایی بهتری داشته باشند نیاز به روغنکاری و روان کاری دارند. با این کار عمر سیم بکسل افزایش یافته و می توان تا مدت ها از آن استفاده نمود.

بهتر است سرویس و نگهداری آسانسور از جمله روغنکاری سیم بکسل ها را به شرکت های ارائه دهنده خدمات آسانسور سپرد. مجموعه شیم اویل بهترین، پیشرفته ترین و سریع ترین خدمات را به مشتریان ارائه می دهد. 

کاهش قیمت روغن سیم بکسل آسانسور :

به منظور حفاظت از سیم بکسل در برابر خوردگی ناشی از اصطکاک و زنگ زدگی و کاهش نیروی اصطکاک بین مفتول ها و رشته ها در حین پروسه تولید ، روغنکاری شده و همچنین مغزی طناب فولادی بعلت اهمیت نقش آن از روغن اشباع می شود .

نوع روغنکاری بنابر جنس مفتول، کاربرد سیم بکسل  و شرائط اقلیمی  محل مورد استفاده  سیم بکسل متفاوت خواهد بود و همچنین جهت کارآیی بهتر در مدت طول عمر مفید سیم بکسل نیز، روغنکاری آن باید در فواصل زمانی منظم ادامه یافته تا با جایگزینی روغن از دست داده در اثر استفاده و مرور زمان ،بیشترین حفاظت در برابر زنگ زدگی و سایش و خوردگی درونی بعمل آید.

روغنکاری سیم بکسل فولادی بهتر است در محلی صورت گیرد که رشته ها کمی از هم باز می شوند مثل هنگامی که سیم از روی قرقره عبور می کند یا روی قرقره پیچیده می شود. در این صورت روغن بهتر جذب سیم می شود.

روغنی که برای روغنکاری سیم بکسل فولادی مورد استفاده قرار می گیرد باید براحتی در طناب نفوذ کند، قسمتهای داخلی و سطح خارجی آن را بپوشاند، با آب شسته نشود و در برابر زنگ زدگی از طناب محافظت نماید.

برای روغن کاری سیم بکسل بهتر است از روغن صنعتی اس .آ .ای.   ۱۰ تا ۴۰ استفاده شود تا به راحتی به لایه های سیم بکسل نفوذ کند.

برای این کار بهتر است یک پارچه را کمی به روغن مذکور آغشته کرده و بر روی سیم بکسل بکشید .

ولی باید توجه داشت که سیم بکسل نباید بیش از حد چرب شود زیرا که باعث لیزی و سر خوردگی شده و همچنین چربی بیش از حد موجب جذب گرد و غبار بروی سیم و بالارفتن اصطکاک و سایش و خوردگی میشود.

توصیه میشود این امر توسط شرکتهای تعمیر کار و نگهدارنده آسانسور در طی بهره برداری انجام شود.

چرا سیم بکسل را باید روغن کاری کرد؟

به علل مختلفی سیم بکسل‌های صنعتی نیاز به روان‌کاری(روغن کاری) دارند. این روان‌کاری(روغن کاری) توسط نوعی از روان‌کارها به صورت دستی توسط دستگاه روانکار انجام می‌شود.

اما دو سوال اساسی وجود دارد. عمل روان‌کاری(روغن کاری) به چه صورتی انجام می‌شود؟ چه میزان مواد روان‌کاری(روغن کاری) برای هر سیم بکسل نیاز است؟

اولین دلیل روان کاری(روغن کاری) کاهش اصطکاک مالشی سیم‌ها به هنگام حرکت نسبی آن‌ها در کنار یکدیگر است. این سیم‌ها در اطراف هسته‌ی سیم بکسل پیچیده شده‌اند.

هنگامی که سیم بکسل به دور قرقره پیچیده می‌شود کاملاً انعطاف‌پذیر بوده و رشته های آن می‌توانند به راحتی جابجا شوند.

حرکت این رشته ها موجب اصطکاک می‌شود و می‌تواند فلز را از بین ببرد. با کاهش اصطکاک، می‌توان حرارت تولید شده و میزان سایش را به حداقل رساند که نتیجه‌ی آن افزایش طول عمر سیم بکسل است.

یکی دیگر از دلایل روان‌کاری(روغن کاری) سیم بکسل‌ها محافظت از آنها در برابر خوردگی است. از آنجا که سیم بکسل‌ها در اکثر موارد در تماس مستقیم با عوامل طبیعی مانند هوای آزاد یا آب (که می‌تواند موجب زنگ زدن و تضعیف سیم بکسل شوند) هستند، محافظت از آنها بسیار مهم است.

نوع خاصی از مواد صنعتی وجود دارد که به درون بافت سیم بکسلنفوذ کرده و می‌تواند اصطکاک را به خوبی کاهش دهند. این ترکیبات نه تنها روان‌کاری (روغن کاری) را به هنگام نفوذ به هسته انجام می‌دهند، بلکه در پشت پرده به محافظت از آنها در برابر خوردگی کمک می‌کنند.

میزان استفاده از این مواد ترکیبی برای روان‌کاری(روغن کاری) سیم بکسل‌ها به اندازه و نوع آنها بستگی دارد، و همچنین تکرار عملیات روان‌کاری(روغن کاری) به عواملی مانند بارگذاری، محیط اجرا، آلودگی‌ها، و غیره بستگی دارد.

قیمت روغن سیم بکسل آسانسور چگونه تعیین می‌شود؟

عوامل مختلفی برای تعیین قیمت وجود دارد. انواع مختلف روغن قیمت‌های مختلفی دارد. برندهای گوناگونی در این زمینه وجود دارد، داخلی و خارجی که هر کدام کیفیت و قیمت‌های متفاوتی دارند. با افزایش قیمت ارز روغن سیم بکسل خارجی هم مثل دیگر کالاهای خارجی و وارداتی جهش چشمگیر قیمت داشته است. البته برندهای مختلف خارجی قیمت‌های مختلف دارند.

در رابطه با روان‌کاری و تزریق روغن ویژه سیم بکسل باید به نکات زیر توجه داشت:

1- تا حد ممکن تزریق با دستگاه مخصوص انجام شود؛

2- در صورت عدم دسترسی به دستگاه مخصوص، استفاده از غلطک رنگ یا قلم مویی؛

3- اسپری روغن مخصوص، که در سیم بکسل‌های کوتاه کارایی دارد؛

4- با توجه به اینکه کم یا زیاد شدن روغن در عملکرد سیم بکسل موثر است، حتماً دقت شود به مقدار مناسب روغن‌کاری شود؛

5- حتماً پس از تزریق روغن سرخوردگی سیم بکسل کنترل گردد، با علامت‌گذاری و حرکت آسانسور به پائین‌ترین طبقه و بازگشت آن اگر تغییری در محل علامت‌گذاری بوجود آمد، نسبت به پاک کردن روغن‌های اضافی با رعایت ایمنی و محافظت از دست و ….اقدام کرد؛

6- پرهیز از روان‌کاری(روغن کاری) سیم بکسل در هوا و دمای سرد؛ چون در دمای کم روان‌کننده تا حدودی به صورت جامد در آمده در نتیجه باعث سفت شدن سیم بکسل و کاهش کارایی و عمر آن می‌گردد؛

7- بهترین دما برای تزریق روغن سیم بکسل هوای گرم با دمای حدود 30 درجه یا بیشتر می‌باشد؛

8- روغن نباید بیش از اندازه مایع باشد

9- برای تغییر غلظت روغن حتماً از حلال مخصوص که کمتر تبخیر می‌شود استفاده گردد؛

10- اگر سیم بکسل نیاز به روغن‌کاری دارد و روغن مخصوص در دسترس نیست در شرایط حاد و اضطراری می‌توان به صورت موقت از روغن ماشین با ویسکوزیته (گران‌روی) متوسط استفاده نمود؛

11- دقت شود حتی در شرایط اضطراری از روغن هیدرولیک و روغن دنده هرگز استفاده نشود.

چرا قیمت روغن های سیم بکسل آسانسور وارداتی بیشتر است ؟

روغن های وارداتی تمامی این خصوصیات را داشته و تا مدت ها می توان از آنها بهره برد. به همین دلیل قیمت روغن های سیم بکسل آسانسور وارداتی بیشتر از روغن های تولید داخل کشور است.

بهتر است از روغن به حدی استفاده شود که باعث سرخوردگی سیم بکسل نشده و گرد و غبار بر روی آن ننشیند. برای انجام این کار حتما از شرکت های ارائه دهنده خدمات شیم اویل کمک بگیرید. 

یکی از مسائل مهمی که در روغن کاری سیم بکسل باید مورد توجه قرار گیرد این است که به هیچ عنوان نباید از گریس، روغن هیدرولیک و دیگر روغن ها برای روان کاری سیم بکسل استفاده کرد چرا که از لحاظ ترکیب مواد و ویسکوزیته تناسبی با آلیاژ به کار رفته در سیم بکسل ندارند و نه تنها موجب افزایش طول عمر سیم بکسل نمی گردد، بلکه باعث ایجاد تاثیرات منفی بر روی سیم بکسل خواهد بود.

 

 

منتشر شده در تاریخ : 11 مهر 1399